Data publikacji:

Dokąd spieszycie Królowie

Zapraszamy serdecznie na podstronę, na której prezentujemy jedną z najbardziej poruszających kolęd świątecznych, zatytułowaną “Dokąd spieszycie Królowie”. Ta pieśń, pełna tajemniczości i głębokiego znaczenia, zabiera słuchaczy w podróż do serca Betlejem, gdzie królowie śpieszą, by złożyć hołd narodzonemu Chrystusowi.

Kolęda ta, ze swoim ujmującym tekstem i melodią, przekazuje przesłanie miłości, pokoju i braterstwa. “Dokąd tak się śpieszą Królowie?” to pytanie, które otwiera serca na cud narodzenia Jezusa i zachęca do refleksji nad istotą Bożego Narodzenia. W tekście kolędy znajdujemy zachętę do zapomnienia waśni i niesienia dobroci bliźnim, co odzwierciedla ducha świąt.

Na naszej stronie dostępne są zarówno tekst, jak i nagranie tej niezwykłej kolędy. To doskonała okazja, by wspólnie z rodziną i przyjaciółmi śpiewać i cieszyć się magią świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie pełen radości, miłości i wzajemnego zrozumienia, a kolęda “Dokąd spieszycie Królowie” niech wprowadzi nas w atmosferę tej wyjątkowej nocy.

Tekst Utworu „Dokąd spieszycie Królowie”

Dokąd tak się śpieszą Królowie?
Dokąd biegną nocą, kto powie?
Wiemy, wiemy, biegną do Betlejem,
gdzie się w stajni cud nad cudy dzieje.

Pójdę za Królami do Pana,
będę Go kołysać do rana.
Dziecko Święte siankiem pokrywam,
niechże sobie Matka odpoczywa.

Tyle światła ziemię rozjaśnia;
zapomnijcie, ludzie o waśniach!
Niechaj każdy nie pamięta złego,
niechaj z chlebem biegnie do bliźniego!


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *