Babciu, droga Babciu

Na naszej stronie prezentujemy serdeczne i radosne piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka, w tym urocza kolędę “Babciu, droga babciu”. Ta pełna ciepła i radości pieśń to doskonały sposób, aby wyrazić naszą miłość i szacunek dla najstarszych członków rodziny.

W tekście piosenki dzieci zwracają się do babci i dziadka, zachęcając ich do wspólnej zabawy i okazywania afektu poprzez gesty takie jak tupanie, skakanie, klaskanie, a nawet dawanie całusów. Ta prosta, ale pełna uczuć melodia idealnie oddaje ducha rodzinnej bliskości i radości ze wspólnie spędzanych chwil. Na naszej stronie znajdziesz nie tylko teksty, ale także nagrania tych uroczych piosenek, które można odtwarzać i śpiewać razem z całą rodziną.

Niezależnie od tego, czy szukasz piosenki, którą wnuki mogą zaśpiewać dla swoich babć i dziadków, czy melodii, która wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój, “Babciu, droga babciu” jest idealnym wyborem. Zapraszamy do śpiewania i celebracji tych wyjątkowych dni w gronie najbliższych, dzieląc się miłością i radością, jaką niosą ze sobą te rodzinne święta.

Tekst Utworu „Babciu, droga Babciu”

Babciu, droga babciu, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?
My tupiemy – tup, tup, tup,
teraz babciu Ty to zrób!

Babciu, droga babciu, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?
My skaczemy – raz, dwa, trzy,
teraz babciu podskocz Ty!

Dziadku, drogi dziadku, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?
My klaszczemy – raz, dwa, trzy,
teraz dziadku zrób to Ty!

Dziadku, drogi dziadku, powiedz mi,
czy potrafisz zrobić to, co my?
My całuski damy Ci,
teraz dziadku daj nam Ty!


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił

Najnowsze komentarze na stronie

  1. Pani Marto, tutaj link do nut o które Pani prosiła – https://drive.google.com/file/d/1LF-jwOqLSUTemuR4hXz6FMUHL7OdWRpK/view?usp=sharing Życzymy udanych rubinowych godów!

  2. Przepiękna nieznana mi pieśń mogła by być z sukcesem zaśpiewana na niedzielnej rocznicowej mszy 40 lecie rubinowe gody czy mogłabym…

  3. To wstyd, że przez lata używania tej pieśni w kościele nikt do tej pory się nie zorientował, że nie jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *