Data publikacji:

Bóg kiedyś stał się jednym z nas

“Bóg kiedyś stał się jednym z nas” to wzruszająca pieśń z albumu Pamiątka pierwszej komunii świętej, wykonywana przez zespół Massuana. Wydana w 2018 roku, utwór ten głęboko rezonuje z wiernymi, przypominając o fundamentalnych prawdach wiary chrześcijańskiej.

Pieśń opowiada historię Jezusa Chrystusa, który stał się człowiekiem, by nas przemienić i zbliżyć do Boga. Każda zwrotka to kolejny etap Jego misji na ziemi – od nauczania o miłości Boga i braterstwie, przez cierpienie i śmierć na krzyżu dla odkupienia grzechów, aż po zmartwychwstanie i otwarcie drogi do nieba. Refren “Przyjdź Jezu mój, zostań wśród nas, Na zawsze już” to serdeczne wezwanie do Jezusa, by był obecny w życiu każdego z nas.

Ta pieśń jest nie tylko przypomnieniem o miłości Boga i Jego ofierze, ale także o obietnicy wiecznego życia i obecności Ducha Świętego, który nas uświęca. W kontekście Pierwszej Komunii Świętej, “Bóg kiedyś stał się jednym z nas” ma szczególne znaczenie, podkreślając jedność z Chrystusem i Kościołem, jak również rolę Maryi jako Matki i wsparcia na drodze wiary.

Zespół Massuana, poprzez ten utwór, zaprasza do refleksji nad głębią wiary chrześcijańskiej i znaczeniem obecności Boga w życiu każdego człowieka. To pieśń, która inspiruje, pociesza i przypomina o niezachwianej nadziei płynącej z bliskości z Bogiem.

Tekst Utworu „Bóg kiedyś stał się jednym z nas”

1. Bóg kiedyś stał się jednym z nas,
By nas przemienić w Siebie.

Ref. Przyjdź Jezu mój, zostań wśród nas,
Na zawsze już.

2. Uczył, że Pan Bóg kocha nas,
Wszyscy zaś braćmi jesteśmy.

3. Cierpiał na krzyżu wiele ran,
By zmazać nasze grzechy.

4. Zmartwychwstał z grobu po trzech dniach,
By niebo nam otworzyć

5. Ducha Świętego zesłał też,
By wszystkich nas uświęcił.

6. Założył święty Kościół swój,
Byśmy z Nim jedno byli.

7. Maryję Matkę ludziom dał,
By wspomożeniem była.


Odsłuch utworu “Bóg kiedyś stał się jednym z nas” poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *