Data publikacji:

Hymn Jagiellonii Białystok – Leszek Herdegen – “W mieście Białystok”

Hymn Jagiellonii Białystok, “W mieście Białystok“, to utwór, który wywołuje ogromne emocje wśród kibiców. Skomponowany przez Leszka Herdegna do melodii Wojciecha Kilara, pierwotnie znanej z serialu “Przygody pana Michała”, hymn ten stał się oficjalnym hymnem klubu.

🎵 Tekst hymnu mówi o głębokiej miłości i oddaniu dla drużyny, co rezonuje z uczuciami fanów Jagiellonii. “W mieście Białystok, w tym w którym żyję, Oddałem serce drużynie” – te słowa podkreślają lokalną dumę i zaangażowanie kibiców. Refreny, takie jak “Wstań, unieś barwy, Wsłuchaj się w słowa, Pieśni o Mej Jagiellonii” oraz “Strzelisz 3 bramy, I znów wygramy, Klubie Ty Nasz ukochany!” wzmacniają atmosferę wspólnoty i współzawodnictwa sportowego.

Hymn zadebiutował w maju 2010 roku, przed finałem Pucharu Polski, i od tego czasu każde pojawienie się zawodników na murawie jest poprzedzane jego wybrzmieniem. Ten moment, gdy tysiące kibiców wstaje, unosi szaliki i wspólnie śpiewa, jest kulminacją ducha drużynowego i pasji do futbolu.

Hymn Jagiellonii Białystok – Tekst

W mieście Białystok,
W tym w którym żyję,
Oddałem serce drużynie.
Ref: Wstań, unieś barwy,
Wsłuchaj się w słowa,
Pieśni o Mej Jagiellonii.
Moja drużyno,
Ma ukochana,
Pokonasz dzisiaj rywala.
Ref. (2x): Strzelisz 3 bramy,
I znów wygramy,
Klubie Ty Nasz ukochany!


Hymn Jagiellonii Białystok – Odsłuch

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *