Data publikacji:

Hymn Pogoni Szczecin – Quo Vadis “My Portowcy”

“My Portowcy” to hymn, który odzwierciedla pasję i ducha kibiców Pogoni Szczecin. Utwór, stworzony przez metalową grupę Quo Vadis, zadebiutował na stadionie im. Floriana Krygiera w maju 2008 roku, zyskując status oficjalnego hymnu klubu podczas szczecińskiego derby.

Ten energetyczny hymn, charakteryzujący się ciężkim brzmieniem, oddaje ducha i siłę charakteru fanów Pogoni, zwanymi Portowcami. Tekst hymnu, w którym pojawiają się słowa: “granatowo-bordowa krew” oraz “Pomorza Duma i honor nasz”, podkreśla lokalny patriotyzm i głębokie zakorzenienie w tradycjach regionu.

W hymnie „My Portowcy” kibice znaleźli sposób na wyrażenie swojej tożsamości oraz przywiązania do klubu, co jest kluczowe szczególnie w momentach sportowej rywalizacji. Od chwili premiery, utwór ten towarzyszy każdemu spotkaniu, pomagając tworzyć niezapomnianą atmosferę na trybunach.

👉 Na naszej stronie znajdziesz teksty oraz możliwość odsłuchania hymnu “My Portowcy”, gdzie każdy fan futbolu może poczuć ducha wspólnoty i siłę, jaką niesie muzyka w sportowych zmaganiach. Zapraszamy do wspólnego śpiewu i kibicowania! 🏟️

Hymn Pogoni Szczecin – Tekst

My Portowcy, my Portowcy,
granatowo-bordowa krew.
W naszych sercach zawsze Pogoń jest,
Pogoń Szczecin MKS.
My Portowcy, my Portowcy
nasz charakter siłą jest.
Pomorza Duma i honor nasz,
Pogoń Szczecin MKS.
My Portowcy, my Portowcy
jeden-dziewięć-cztery-osiem
naszej historii to początek jest
Pogoń Szczecin MKS.
My Portowcy, my Portowcy
z Pogonią na dobre i złe,
kibice z Grodu Gryfa jednoczą się
(Pogoń Szczecin MKS
TO MY!)x3


Hymn Pogoni Szczecin – Odsłuch

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *