Data publikacji:

Króluj nam Chryste

“Króluj nam Chryste” to dynamiczna i inspirująca pieśń wykonana przez Scholę Jutrzenka, pochodząca z albumu Przez Maryje do Chrystusa, wydanego w 2015 roku. Utwór ten jest pełen młodzieńczego zapału i rycerskiego ducha, wyrażając pragnienie, by Chrystus był królem w życiu każdego wierzącego, zawsze i wszędzie.

Pieśń rozpoczyna się od mocnego wezwania: “Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie, to nasze rycerskie hasło”. Słowa te podkreślają gotowość do podążania za Chrystusem, który jest światłem prowadzącym przez życie. W dalszej części utworu młodzi rycerze są zachęcani do duchowej walki z grzechem, z Jezusem ukrytym w Hostii jako ich wodzem. “Naprzód przebojem młodzi rycerze, Do walki z grzechem swej duszy” – te słowa wyrażają determinację i odwagę w dążeniu do świętości.

Refren “Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie, Podnosząc w górę swe czoła” jest wyrazem optymizmu i wiary w przyszłość, którą młodzi ludzie mogą kształtować, idąc za głosem Jezusa.

“Króluj nam Chryste” jest nie tylko pieśnią religijną, ale również hymnem młodości i nadziei, przypominającym o radosnym i odważnym życiu w Chrystusie. Idealnie wpisuje się w kontekst Pierwszej Komunii Świętej, będąc przypomnieniem dla dzieci i młodzieży o tym, że życie z Jezusem to przygoda pełna radości i wyzwań.

Tekst Utworu „Króluj nam Chryste”

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie
to nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
i świecić jak słońce jasno.

Naprzód przebojem młodzi rycerze
Do walki z grzechem swej duszy
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty
Z nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w góre swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie
Odważnie, bo Jezus woła.


Odsłuch utworu “Króluj nam Chryste” poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *