Data publikacji:

Mało nas do pieczenie chleba

“Mało nas do pieczenia chleba” to popularny utwór, idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym, łączy zabawę z nauką i integracją grupową. Piosenka ta, z prostym, ale chwytliwym tekstem, opowiada o współpracy i znaczeniu każdego dziecka w grupie.

Ta interaktywna piosenka jest również świetną zabawą integracyjną, podczas której dzieci, tworząc duży krąg, zapraszają swoich kolegów do mniejszego kręgu w środku, śpiewając “tylko nam, tylko nam [imię dziecka] tu potrzeba”. Kiedy mniejsze koło staje się coraz większe, dzieci śpiewają zwrotkę “więc już nam, więc już nam ciebie tu nie trzeba”, wskazując, kto powinien wrócić do większego koła. “Mało nas do pieczenia chleba” to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do nauki imion kolegów i koleżanek, a także do ćwiczenia pamięci i koordynacji.

Nasza strona oferuje zarówno tekst piosenki, jak i możliwość jej odsłuchania, co czyni ją idealnym narzędziem do urozmaicenia zajęć przedszkolnych i szkolnych. Zapraszamy do wspólnego śpiewania, tańczenia i cieszenia się radością, jaką przynosi wspólna zabawa i śpiew.

Tekst Utworu „Mało nas do pieczenie chleba”

Mało nas, mało nas
Do pieczenia chleba,
Tylko nam, tylko nam
Ciebie tu potrzeba!

Dużo nas, dużo nas
Do pieczenia chleba,
Więc już nam, więc już nam
Ciebie tu nie trzeba!


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *