Data publikacji:

Pójdźmy wszyscy do stajenki

“Pójdźmy wszyscy do stajenki”, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i ukochanych pieśni świątecznych w Polsce. Jej początki sięgają XVII wieku, a znany współcześnie tekst pochodzi z XVIII wieku, podczas gdy melodia została ukształtowana w XIX wieku.

“Pójdźmy wszyscy do stajenki” jest kolędą o charakterze marszowym, która w prosty, ale głęboko wzruszający sposób opowiada o pielgrzymce do stajenki, gdzie narodził się Jezus. Zawarte w niej wezwanie do powitania Maleńkiego Jezusa i Maryi, matki Jego, niesie ze sobą przesłanie jedności, miłości i pokory.

Kolęda ta, znana z 14 zwrotek zapisanych w kantyczkach karmelitańskich z XVIII wieku, przekazywana była z pokolenia na pokolenie, stając się nieodłączną częścią polskich tradycji bożonarodzeniowych.

Na stronie dostępne są zarówno tekst, jak i melodia kolędy, umożliwiając wszystkim jej wspólne śpiewanie i celebrowanie. Zachęcamy do zagłębienia się w duch świąt poprzez tę kolędę, która każdego roku przypomina o cudzie narodzin Jezusa i wprowadza nas w atmosferę świątecznej radości i refleksji. “Pójdźmy wszyscy do stajenki” jest pieśnią, która łączy serca i przypomina o ważności wspólnej celebracji oraz dzielenia się radością Bożego Narodzenia.

Tekst Utworu „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Pójdźmy wszyscy do stajenki
Do Jezusa i Panienki

Powitajmy Maleńkiego
I Maryję, matkę Jego
Powitajmy Maleńkiego
I Maryję, matkę Jego

Witaj, Jezu ukochany
Od Patriarchów czekany

Od Proroków ogłoszony
Od narodów upragniony
Od Proroków ogłoszony
Od narodów upragniony

Witaj, Dziecineczko w żłobie
Wyznajemy Boga w Tobie

Coś się narodził tej nocy
Boś nas wyrwał z czarta mocy
Coś się narodził tej nocy
Boś nas wyrwał z czarta mocy


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *