Data publikacji:

Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę

“Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę” to pieśń oazowa, która stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych modlitw śpiewanych, skierowana do Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Chociaż twórcy słów i muzyki pozostają nieznani, uważa się, że pieśń ta powstała na początku lat 80. XX wieku, w okresie rozkwitu Ruchu Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

Pieśń ta jest głębokim wołaniem o obecność Ducha Świętego w życiu wierzącego. “Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę, O to dziś błagam Cię” – te słowa wyrażają pragnienie serca, by zostać napełnionym mocą, mądrością i radością, które płyną z Ducha Świętego. Każda zwrotka to prośba o różne dary Ducha Świętego: mądrość, wzrok dla ślepych, moc w słabości, uzdrowienie i odnowienie.

Pieśń ta przypomina, że Duch Święty jest źródłem życia, mocy i uzdrowienia dla każdego, kto Go szuka. “Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę” jest szczególnie odpowiednia na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, przypominając młodym ludziom o roli Ducha Świętego w ich życiu duchowym.

To pieśń, która może inspirować do głębszego poznania i doświadczania obecności Ducha Świętego w codziennym życiu. Wykonanie tej pieśni podczas liturgii czy spotkań modlitewnych jest momentem, w którym wspólnota może wspólnie prosić o obecność i działanie Ducha Świętego, by prowadził i umacniał każdego na drodze wiary.

Tekst Utworu „Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę”

1.Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę,
O to dziś błagam Cię.
Przyjdź w swojej mocy i sile,
Radością napełnij mnie /2x

2.Przyjdź – jako mądrość do dzieci,
Przyjdź – jak ślepemu wzrok,
Przyjdź – jako moc w mej słabości,
Weź wszystko, co moje jest.

3.Przyjdź – jako źródło pustyni,
Z mocą do naszych serc.
O, niech Twa moc uzdrowienia,
Dotknie, uleczy mnie już.


Odsłuch utworu “Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę” poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *