Data publikacji:

Puste ręce

Pieśń “Puste ręce” to wzruszający utwór o pokorze i zależności od Bożej łaski. Utwór ten opowiada o wewnętrznej walce i uznaniu własnych ograniczeń przed obliczem Boga. Tekst wyraża uczucie bezradności i ubóstwa duchowego, które prowadzi do całkowitego oddania się i zaufania Panu.

Pierwsza zwrotka mówi o braku materialnych i duchowych darów, które można złożyć przed Bogiem, podkreślając poczucie własnej niedoskonałości i słabości. Refren “Puste ręce przynoszę przed Twój w niebie tron, Manną z nieba nakarm duszę mą” ilustruje pragnienie bycia karmionym przez Boga, kiedy sami nie mamy nic do zaoferowania.

Druga i trzecia zwrotka rozwijają motyw prośby o uzdrowienie i pomoc Bożą w mówieniu i działaniu, co dodatkowo uwydatnia zależność od Bożej mocy i miłosierdzia.

Dostępna na stronie Pieśniobranie.pl, pieśń “Puste ręce” może służyć jako przypomnienie o uniwersalnym przesłaniu pokory i potrzebie Bożego prowadzenia w życiu każdego wierzącego. To utwór, który zachęca do refleksji nad własnym życiem duchowym i relacją z Bogiem.

Tekst Utworu „Puste ręce”

1. Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił, by przed Tobą Panie stać.

Ref. Puste ręce przynoszę przed Twój w niebie tron,
Manną z nieba nakarm duszę mą. /2x

2. Pomaż maścią leczącą oczy me,
Spraw by język mój też przemówić chciał.

3. Tak niegodny Twej łaski chylę skroń
I znów prosić przychodzę Panie mój.


Odsłuch utworu “Puste ręce” poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *