Data publikacji:

Spuście rosę, niebiosa z góry

Zapraszamy na naszą podstronę, gdzie znajduje się pieśń adwentowa “Spuśćcie rosę, niebiosa z góry”. Ta głęboko poruszająca pieśń jest znakomitym dodatkiem do Waszych obchodów Adwentu. Słowa tekstu mówią o deszczu, który spływa z nieba, obrazującym Sprawiedliwego spadającego na ziemię. Pieśń składa się z różnych elementów liturgicznych, takich jak śpiew na wejście, międzylekcyjny, przed Ewangelią, przygotowanie darów i Komunię. Każdy z tych segmentów wnosi do tekstu unikalne i duchowo bogate elementy. Odkryjcie piękno tej pieśni, zarówno poprzez jej tekst, jak i melodię. Bez względu na to, czy szukacie nowych pieśni na Adwent, czy też chcecie pogłębić swoje zrozumienie tradycyjnych hymnów, ta strona jest dla Was.

Tekst Utworu „Spuście rosę, niebiosa z góry”

ŚPIEW NA WEJŚCIE
W: Ref. Spuśćcie rosę, niebiosa z góry, * a obłoki niech spuszczą * z deszczem Sprawiedliwego. * Niech się otworzy ziemia, * niech się otworzy ziemia * i zrodzi Zbawiciela.
K: 1. Niebiosa opowiadają chwałę Bogu, * a widnokrąg rozgłasza dzieła rąk Jego. * Ref.
K: 2. Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, * jak była na początku i teraz, i zawsze i na wieki wieków. Amen. * Ref.

ŚPIEW MIĘDZYLEKCYJNY
W: Podnieście w górę bramy, szczyty wasze, * rozstąpcie się odwieczne drzwi. * Niech wnijdzie chwały Król, chwały Król. *
K: Któż godzien wstąpić na górę Pańską lub kto może stanąć na świętym miejscu Jego? * Człowiek rąk niewinnych i czystego serca.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
K: Alleluja, * W: alleluja *
K: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, * Błogosławionaś Ty między niewiastami. * W: Alleluja.

PRZYGOTOWANIE DARÓW
W: Ref. Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, * błogosławionaś Ty między niewiastami * i błogosławiony owoc żywota Twojego.
K: A Maryja rzekła do Anioła: * „Jakże się to stanie, skoro męża nie znam?” * Ref.

KOMUNIA
W: Ref. Oto Panna pocznie i porodzi Syna, * i nazwą imię Jego Emanuel.
K: 1. Pobłogosławiłeś, Panie, ziemi Twojej, * wywiodłeś z niewoli ród Jakuba! * Ref.
K: 2. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, * jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. * Ref.


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *