Uczeń pierwszej klasy (Dostał Jacek elementarz…)

Piosenka “Uczeń pierwszej klasy (Dostał Jacek elementarz…)” opowiada o emocjach i przeżyciach związanych z pierwszym dniem w szkole. Tekst skupia się na postaci chłopca imieniem Jacek, który otrzymuje swój pierwszy elementarz i z dumą wyrusza na edukacyjną ścieżkę.

Piosenka celebruje początek nauki, ciekawość i radość z nowych doświadczeń, które niesie ze sobą szkolna przygoda. Utwór ten idealnie nadaje się do wspólnego śpiewania w przedszkolach i na zajęciach edukacyjnych, pomagając dzieciom zrozumieć i podzielić ekscytację związaną z rozpoczęciem nauki w szkole. Wspiera on także rozwój emocjonalny i społeczny dzieci, pokazując ważność edukacji i uczenia się w przyjaznej, zabawowej formie.

Tekst Utworu „Uczeń pierwszej klasy (Dostał Jacek elementarz…)”

Dostał Jacek elementarz,
Ależ mina uśmiechnięta,
Hejże hej, hejże ha,
Elementarz Jacek ma.
Hejże hej, hejże ha,
Elementarz Jacek ma.

Idzie właśnie środkiem ścieżki,
Dumny z pierwszej swej książeczki.
Hejże hej, hejże ha…


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił

Najnowsze komentarze na stronie

  1. Pani Marto, tutaj link do nut o które Pani prosiła – https://drive.google.com/file/d/1LF-jwOqLSUTemuR4hXz6FMUHL7OdWRpK/view?usp=sharing Życzymy udanych rubinowych godów!

  2. Przepiękna nieznana mi pieśń mogła by być z sukcesem zaśpiewana na niedzielnej rocznicowej mszy 40 lecie rubinowe gody czy mogłabym…

  3. To wstyd, że przez lata używania tej pieśni w kościele nikt do tej pory się nie zorientował, że nie jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *