Data publikacji:

Mam chusteczkę haftowaną

“Mam chusteczkę haftowaną” to utwór znany i lubiany przez pokolenia, nie tylko cieszy uchem, ale również odwołuje się do tradycyjnej polskiej gry towarzyskiej. Piosenka, z prostym i wpadającym w ucho tekstem, opowiada o chusteczce haftowanej z czterema rogami, która staje się symbolem sympatii i uczuć między dziećmi.

Gra towarzyska, związana z tą piosenką, polega na tworzeniu koła przez uczestników, gdzie jedna osoba, wędrując wewnątrz koła, wybiera kogoś płci przeciwnej i klękając, składa chusteczkę przed wybraną osobą. Jest to symboliczny gest wyboru i sympatii, który często kończy się symbolicznym pocałunkiem. Wybrana osoba następnie kontynuuje grę, wybierając kolejną osobę.

Piosenka “Mam chusteczkę haftowaną” to nie tylko sposób na zabawę, ale również okazja do nauki o dawnych zwyczajach i kulturze. Na naszej stronie znajdziecie tekst tej piosenki oraz możliwość jej odsłuchania, co sprawia, że jest ona idealna do urozmaicenia dziecięcych zabaw, imprez czy zajęć szkolnych. Zapraszamy do wspólnego śpiewania i odkrywania radości płynącej z tej tradycyjnej, polskiej piosenki.

Tekst Utworu „Mam chusteczkę haftowaną”

Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi,
kogo kocham, kogo lubię, rzucę mu pod nogi.
Tej nie kocham, tej nie lubię, tej nie pocałuję,
a chusteczkę haftowaną tobie podaruję.


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *