Nasza zima zła

“Nasza zima zła” to dynamiczna i zabawna piosenka dla dzieci, która opisuje zimową aurę w humorystyczny sposób. Tekst utworu przedstawia zimę jako postać, która “szczypie w nosy, szczypie w uszy” i “mroźnym śniegiem w oczy prószy”, tworząc obraz zimy jako czasu pełnego wyzwań, ale i zabawy.

Piosenka ta, z charakterystycznym refrenem “Hu! Hu! Ha!”, jest idealna do śpiewania i tańca, szczególnie podczas zimowych dni. Jej rytmiczność i powtarzalność sprawiają, że jest łatwa do nauczenia i zapamiętania nawet dla najmłodszych. “Nasza zima zła” to świetny sposób na wprowadzenie dzieci w zimowy klimat, ucząc je jednocześnie, że zimowe chłody można przekuć w zabawę i pozytywne doświadczenia.

Zapraszamy do odkrycia tej piosenki na naszej stronie, gdzie dostępne są zarówno tekst, jak i możliwość odsłuchania, co z pewnością umili zimowe popołudnia.

Tekst Utworu „Nasza zima zła”

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!

Hu! Hu1 Ha! Nasza zima zła!
Płachta na niej długa, biała,
W ręku gałąź oszroniała,
A na plecach drwa…
Nasza zima zła!

Hu! Hu1 Ha! Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!
Nasza zima zła!


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił

Najnowsze komentarze na stronie

  1. Pani Marto, tutaj link do nut o które Pani prosiła – https://drive.google.com/file/d/1LF-jwOqLSUTemuR4hXz6FMUHL7OdWRpK/view?usp=sharing Życzymy udanych rubinowych godów!

  2. Przepiękna nieznana mi pieśń mogła by być z sukcesem zaśpiewana na niedzielnej rocznicowej mszy 40 lecie rubinowe gody czy mogłabym…

  3. To wstyd, że przez lata używania tej pieśni w kościele nikt do tej pory się nie zorientował, że nie jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *