Niezapominajki

Na naszej stronie znajdziecie urocza piosenkę dla dzieci pt. “Niezapominajki”, która wprowadza w magiczny świat przyrody. Utwór ten, pełen delikatności i poezji, opowiada o małych, błękitnych kwiatach rosnących nad potoczkiem, które przypominają o sobie każdemu, kto płynie łódką.

Piosenka ta idealnie nadaje się do nauki o naturze, roślinach oraz o znaczeniu drobnych gestów i pamięci o pięknie otaczającego nas świata. Niezapominajki, przedstawione w piosence jako kwiatki z bajki, symbolizują delikatność, urok i piękno przyrody. Ich śmiech “cichutko” i szept “Nie zapomnij o mnie” przekazuje ważną lekcję o zachowaniu wspomnień i trosce o otoczenie.

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem “Niezapominajek” oraz do odsłuchania tej piosenki na naszej stronie. Jest to wspaniała okazja do wprowadzenia dzieci w świat poezji i przyrody, a także do spędzenia czasu na wspólnym śpiewaniu i cieszeniu się pięknem natury.

Tekst Utworu „Niezapominajki”

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”


Posłuchaj utworu poprzez YouTube poniżej

Wpis zamieścił

Najnowsze komentarze na stronie

  1. Pani Marto, tutaj link do nut o które Pani prosiła – https://drive.google.com/file/d/1LF-jwOqLSUTemuR4hXz6FMUHL7OdWRpK/view?usp=sharing Życzymy udanych rubinowych godów!

  2. Przepiękna nieznana mi pieśń mogła by być z sukcesem zaśpiewana na niedzielnej rocznicowej mszy 40 lecie rubinowe gody czy mogłabym…

  3. To wstyd, że przez lata używania tej pieśni w kościele nikt do tej pory się nie zorientował, że nie jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *